Samochód 7-osobowy dla Twojej rodziny. Jakie modele są godne uwagi?
Pan Jacek 38 lat, prawo jazdy od 21 lat. Ford Fiesta 1.2 MR`09 Ambiente z 2009 roku. Cena obejmuje: ubezpieczenie OC.
OC
Assistance
NNW
OC
Assistance
NNW
Pan Jacek 38 lat, prawo jazdy od 21 lat. Ford Fiesta 1.2 MR`09 Ambiente z 2009 roku. Cena obejmuje: ubezpieczenie OC.
Pani Renata 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena obejmuje: OC + AC.
OC
Assistance
NNW
OC
Assistance
NNW
Pani Renata 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena obejmuje: OC + AC.
Pan Krzysztof 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena obejmuje: OC + AC + Auto Assistance.
OC
Assistance
NNW
OC
Assistance
NNW
Pan Krzysztof 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena obejmuje: OC + AC + Auto Assistance.
Czym różni się samochód 7-osobowy od standardowego (pomijając liczbę siedzeń), jak korzystać z takiego pojazdu oraz jakim modelom warto się przyjrzeć? Poniższy tekst odpowie na te i inne pytania!
- Kiedy auto 7-osobowe to dobry wybór?
- Samochód 7-osobowy. O czym pamiętać podczas zakupu?
- Samochód siedmioosobowy. Modele, które polecamy!
- Jak wybrać idealny samochód siedmioosobowy?
- Auto siedmioosobowe, czyli dla całej rodziny!
- Dobrowolne ubezpieczenia w LINK4 – dla większego poczucia bezpieczeństwa na drodze
- FAQ – odpowiedzi na pytania o samochody siedmioosobowe dla dużej rodziny
Duże rodziny wiedzą, jak uciążliwe jest planowanie krótszych bądź dłuższych wypraw, jeśli dysponuje się tylko jednym samochodem. Pewnych rzeczy nie da się obejść, a w przypadku standardowych aut podróże 5-ciu osób często związane są z kombinowaniem, czy układaniem alternatywnych planów.
W takich przypadkach nieocenioną pomocą jest auto siedmioosobowe, które oprócz oczywistej zwiększonej liczby miejsc, niesie ze sobą szereg innych zalet. A szeroka dostępność pojazdów „5+” sprawi, że każdy kierowca znajdzie coś dla siebie – począwszy od troskliwego ojca, do szukającego przygód i adrenaliny miłośnika sportowych, szybkich samochodów.
Kiedy auto 7-osobowe to dobry wybór?
Siedmioosobowe auto to praktyczne rozwiązanie w wielu sytuacjach. Często korzystają z nich wieloosobowe rodziny, ale pojazd sprawdzi się też świetnie w przypadku grup znajomych czy pracowników. Kiedy warto zdecydować się na zakup lub leasing takiego wozu?
Samochód siedmioosobowy dla dużej rodziny
Na 7-osobowe auta zazwyczaj decydują się rodziny wielodzietne. Wtedy bardziej pojemny pojazd sprawdzi się idealnie i zapewni maksymalny komfort – zwłaszcza kiedy podróżują z Tobą małe dzieci, dla których musisz dostawić foteliki.
Wygodny samochód na długą podróż
Taki wygodny, zadbany samochód o małym przebiegu będzie także praktycznym rozwiązaniem dla standardowej, pięcioosobowej grupy, która wybiera się w dłuższą, kilkusetkilometrową trasę i potrzebuje sporo miejsca. W przypadku długodystansowych podróży, podczas których sporo czasu spędza się w jednej pozycji, a miejsca do przysłowiowego rozprostowania kości jest stosunkowo niewiele, dodatkowa przestrzeń jest niezwykle istotna.
Samochód 7-osobowy dla przedsiębiorców
Zwróć też uwagę na to, że samochody siedmioosobowe sprawdzą się świetnie nie tylko dla osób prywatnych, ale też przedsiębiorców. Ich zakup czy leasing to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które potrzebują przewozić większą liczbę pasażerów. Sprawdzą się do transportu materiałów i pracowników, np. na targi, spotkania, konferencje czy delegacje.
Samochód 7-osobowy. O czym pamiętać podczas zakupu?
Jeśli jednak decydujesz się na zakup takiego pojazdu, pamiętaj, że siedmioosobowe auta mają swoje ograniczenia.
Trzeci rząd siedzeń w większości modeli samochodów jest opcją awaryjną, a dodatkowe fotele są mniejsze niż te standardowe, dlatego pozostawiają też mniej miejsca na nogi. Użycie dwóch dodatkowych siedzeń także zmniejsza pojemność bagażnika, co warto mieć na uwadze podczas planowania wycieczki.
Samochód 7-osobowy, ze względu na swoją mechanikę, będzie wymagał nieco innych umiejętności i zachowań od kierowców, a zwłaszcza jeszcze większej rozwagi i zachowania bezpieczeństwa. Pojazdy, które mogą pomieścić większą liczbę osób, są oczywiście bardziej dociążone, dlatego też takie manewry jak wyprzedzanie czy przyspieszanie będą dłuższe.
Zmianie – w stosunku do samochodów pięcioosobowych – ulegną także gwałtowne hamowanie czy nagły skręt, a czas reakcji auta będzie odpowiednio dłuższy. Tego typu modele zużywają też więcej paliwa, więc jako właściciel „siedmioosobówki” musisz liczyć się z częstszymi wizytami na stacji paliw.
Zobacz również: Auto do 50 tys. złotych. Jakie kupić? Wybieramy bestseller!
Samochód siedmioosobowy. Modele, które polecamy!
Biorąc pod uwagę wszystkie wspomniane czynniki, warto dokładnie zastanowić się nad motywacją kupna siedmioosobowego samochodu oraz wybrać dostępny wariant na rynku, który jak najlepiej będzie spełniał Twoje potrzeby.
Przed Tobą 10 modeli aut siedmioosobowych, które naszym zdaniem warto wziąć pod uwagę.
BMW 2 Gran Tourer
To jeden z pierwszych samochodów w serii minivan od BMW. Jak przyznaje Peter Henrich, wiceprezes koncernu – wprowadzenie tego konkretnego modelu przetarło szlaki firmie na rynku samochodów. Jest on solidny, komfortowy (z przesuwaną kanapą), zapewniający duże osiągi i ma całkiem pojemnym bagażnikiem.
Duża przestrzeń na nogi zapewnia wygodę podróżowania. Auto nie ma odsuwanych tylnych drzwi, ale wysoko poprowadzona linia dachu ułatwia wsiadanie i wysiadanie. Inteligentny napęd na cztery koła wpływa na komfort i bezpieczeństwo podróży.
BMW X5
Kolejna 7-osobowa propozycja na polskim rynku z oferty niemieckiego, motoryzacyjnego giganta. Od wspomnianego wyżej poprzednika różni go to, że ma on zdecydowanie bardziej sportowy charakter, jednak zachowuje przy tym prorodzinne standardy i spełnia wymagania osób, dla których istotną rolę odgrywa przestrzeń.
Opel Zafira
Jeden z tych samochodów, które na drogach przecierały szlaki autom dostosowanym dla siedmiu osób. Klasyczny, ponadczasowy wygląd minivana, szeroki zakres wyboru w kwestii silników, duża dostępność na rynku wtórnym pojazdów z różnym przebiegiem oraz łatwość w zaopatrzenie się w części zamienne sprawiają, że ta wersja Opla wciąż ma swoich fanów.
Nissan Qashqai +2
Nissan Qashqai +2 jest praktyczną opcją dla większych rodzin potrzebujących dodatkowych miejsc siedzących lub większej przestrzeni bagażowej, przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów zewnętrznych i dobrych właściwości jezdnych typowych dla crossoverów. Elastyczność konfiguracji siedzeń pozwalała na dostosowanie wnętrza do aktualnych potrzeb, np. poprzez złożenie trzeciego rzędu siedzeń w celu uzyskania większej przestrzeni bagażowej. Ten miejski SUV swoim wyposażeniem, parametrami i kosztami utrzymania wpisze się w wymagania i potrzeby niemal każdej rodziny, która potrzebuje przestronnego pojazdu do codziennego użytku.
Land Rover Discovery
Ten SUV z napędem na cztery koła to z kolei propozycja dla poszukiwaczy przygód. Masywna konstrukcja pojazdu, duże osiągi oraz niezawodność na trudnych, niewygodnych nawierzchniach wynagradzają nieco mniej komfortowe wyposażenie wnętrza.
Citroen C4 Grand Picasso
Jeden z tych samochodów, który trafi w gust kierowców, którzy na pierwszym miejscu stawiają użyteczność, a nie wyszukany design. Klasyczna budowa, wygodne i jasne wnętrze, które pozwala na zamontowanie aż trzech fotelików dziecięcych, sprawiają, że ten minivan od lat cieszy się niesłabnącą popularnością na rynku wtórnym. Stanowi idealne rozwiązanie zwłaszcza dla rodzin, jako auto miejskie do codziennej jazdy.
Dacia Lodgy Open
Może i nie jest to najbardziej designerski pojazd na tej liście, jednak na jego korzyść na pewno przemawia dostępność cenowa tej propozycji. Wersja z klimatyzacją na rynku pierwotnym zaczyna się od około 48 tysięcy złotych, natomiast ceny używanych samochodów w tym wariancie potrafią być nawet trzykrotnie niższe. Jest to jedna z najlepszych opcji dla osób, które chcą nabyć samochód siedmioosobowy w niskiej cenie.
Volkswagen Sharan
Volkswagen Sharan to samochód, który zadowoli kierowców, dla których jedną z najważniejszych cech wozu jest przestronny bagażnik. Ta propozycja marki naszych zachodnich sąsiadów może pochwalić się pojemnością 350 litrów w wersji z rozłożonymi siedmioma fotelami, natomiast liczba w opcji pięcioosobowej wzrasta do zawrotnych 900 litrów.
Ten niemalże minibus Volkswagen jest wyposażony w przesuwane drzwi, a jego utrzymanie, za sprawą silników TSI, nie jest takie drogie. Technologia podwójnie doładowanych jednostek benzynowych pozwala na osiąganie zadowalających wyników na drodze przy jednoczesnej oszczędności paliwa.
Ford Galaxy
Oto jedna z najczęściej wybieranych opcji, jeżeli chodzi o rynek pojazdów używanych. Ta propozycja to lepiej przystosowana do rodzinnych wymagań wersja Forda S-Max. Galaxy bowiem ma bardziej zaokrąglony, gładszy na krawędziach dach, przez co we wnętrzu pojazdu znajduje się więcej miejsca.
Hyundai Santa Fe
Ostatni na liście pojazd z tej kategorii spełnia niemal wszystkie oczekiwania, jakie można mieć, kupując auto siedmioosobowe typu SUV. Dostępna przestrzeń zadowoli nawet najbardziej wymagających pasażerów i kierowców, a auto sprawdzi się nawet na wyboistych i trudnych do pokonania drogach.
Parametry i właściwości modelu Santa Fe marki Hyundai będą też użyteczne przy nieoczekiwanych zdarzeniach na drodze – model ten regularnie plasuje się na szczytach zestawień samochodów najlepiej radzących sobie z holowaniem.
Przeczytaj także: Auto assistance na wakacje. Czy warto je kupić?
Zostaw numer - oddzwonimy
i wyliczymy dla Ciebie atrakcyjną cenę!
Jak wybrać idealny samochód siedmioosobowy?
To niejedyne modele 7-osobowe dla dużych rodzin oraz osób poszukujących wygodnych, przestronnych opcji z atrakcyjnym przebiegiem. Do polecanych aut należą też Mercedes GLB, Mercedes GLS i Mercedes GLE, Toyota Verso, Volkswagen Touran czy Seat Alhambra.
Oferta dużych SUV-ów i minivanów jest zatem całkiem spora. Jak wybrać samochód idealny dla Ciebie? To nie tylko kwestia gustu, ale przede wszystkim potrzeb.
Przed wyborem konkretnego modelu pojazdu 7-osobowego, zdecyduj, jakie funkcje i udogodnienia najbardziej Cię interesują. Duża pojemność bagażnika, jak najwyższe osiągi, mały przebieg, czy może konkretny rodzaj napędu?
Określ, czy dany model ma być przeznaczony przede wszystkim jako samochód rodzinny, do jazdy np. na wakacje, wycieczki z bliskimi czy do pracy, czy może przyda się, gdy będziesz uprawiał sport i zechcesz zmieścić w nim niezbędne akcesoria i sprzęty. Wskaż zatem, jakie cechy są najważniejsze.
Wybierz też typ pojazdu z dodatkowym rzędem siedzeń. SUV-y zazwyczaj cechują się smuklejszym wyglądem oraz większą ilością miejsca na głowy i nogi pasażerów. Minivany natomiast zwykle mają nadwozie umiejscowione niżej od podłoża, są najczęściej wyposażone w zawiasowe lub przesuwane drzwi tylne oraz zapewniają więcej miejsca dla osób i ładunku. Często mają też mniejszy prześwit niż SUV-y. To sprawia, że mogą nie radzić sobie tak dobrze na trudnym terenie jak SUV-y.
Jeśli kupujesz auto 7-osobowe używane, koniecznie upewnij się, że wóz jest zadbany i ma obowiązkowe ubezpieczenie OC. Zobacz jego historię (zwłaszcza, czy jest bezwypadkowy), stan techniczny, przebieg i sprawdź, czy jest od pierwszego właściciela. Aby nieco obniżyć jego cenę, możesz próbować negocjacji z posiadaczem pojazdu.
Auto siedmioosobowe, czyli dla całej rodziny!
Auto wyposażone w więcej niż pięć miejsc siedzących stanowi idealnie rozwiązanie dla wieloosobowych rodzin. Taki wóz z dodatkowym rzędem siedzeń znacznie ułatwi komfort podróżowania. Samochód 7-osobowy sprawdzi się także na dłuższe wyprawy, np. na wakacje, bowiem dzięki większej przestrzeni w środku pasażerowie nie będą aż tak odczuwać skutków przebywania w jednej pozycji przez kilka godzin.
Należy jednak pamiętać, że pojazdy tego typu prowadzi się w nieco inny sposób niż ten, do którego większość kierowców jest przyzwyczajona, dlatego podczas jazdy należy zachować większą niż zazwyczaj kontrolę i uwagę.
Na szczęście duży wybór bezwypadkowych, rodzinnych modeli dla siedmiu osób – zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym z małym przebiegiem od pierwszego właściciela – zapewnia możliwość wybrania najlepszego modelu, dostosowanego do Twoich indywidualnych potrzeb.
Dobrowolne ubezpieczenia w LINK4 – dla większego poczucia bezpieczeństwa na drodze
Sprawdź też ofertę LINK4 w zakresie komunikacyjnych ubezpieczeń dobrowolnych, takich jak Assistance, NNW czy Autocasco. Wybierając AC w LINK4, zyskujesz szeroki zakres ochrony w formule All Risks. Oznacza to, że ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność za szkodę, która powstanie na skutek wszelkich nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń – poza tymi, które znajdują się w sekcji z wyłączeniami odpowiedzialności ubezpieczyciela w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Masz też możliwość wyboru sposobu likwidacji szkody spośród trzech wariantów:
- KOSZTORYS – otrzymasz odszkodowanie i zdecydujesz o sposobie naprawy,
- ASO – naprawisz samochód w Autoryzowanej Stacji Obsługi,
- WARSZTAT – naprawisz pojazd w dowolnym warsztacie, poza ASO.
Warianty WARSZTAT i ASO możesz też poszerzyć o dodatkową opcję Auto zastępcze na czas naprawy. Dzięki temu LINK4 zapewni Ci samochód zastępczy do 7 dni, gdy Twój własny ulegnie wypadkowi i będzie wymagał naprawy w warsztacie.
Na stronie LINK4 znajdziesz kalkulator, który pozwoli Ci szybko wyliczyć wysokość składki. Warto też porozmawiać bezpośrednio z doradcą pod numerem 22 444 44 23 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.
Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.
Może Cię zainteresować
FAQ – odpowiedzi na pytania o samochody siedmioosobowe dla dużej rodziny
Jakie są samochody 7 osobowe?
Do samochodów 7-osobowych należą takie modele, jak m.in.: BMW 2 Gran Tourer, BMW X5, Opel Zafira, Nissan Quashqai +2, Land Rover Discovery, Citroen C4 Grand Picasso, Dacia Lodgy Open, Volkswagen Sharan, Ford Galaxy, Hyundai Santa Fe, Mercedes GLB, Mercedes GLS, Mercedes GLE, Kia Sorento, Toyota Verso, Volkswagen Touran czy Seat Alhambra.
Jakie auto dla dużej rodziny?
Wybierając auto dla dużej rodziny, zwróć uwagę przede wszystkim na liczbę miejsc, jakie oferuje. Dla rodzin liczących minimum 5 osób polecane są zwłaszcza samochody siedmioosobowe. Ponadto, szukając idealnego pojazdu, sprawdź jego historię, przebieg i stan techniczny. Upewnij się, czy samochód posiada ubezpieczenie OC.
Jaka Toyota ma 7 miejsc?
Do modeli Toyoty, które mogą pomieścić 7 osób, należą: Toyota Highlander, Toyota Prius+, Toyota Verso i Toyota RAV4 (również w wersji GR Sport).
Jaka Kia jest 7-osobowa?
Marka Kia oferuje model Kia Sorento – komfortowy, przestronny i elegancki SUV wyposażony w siedem miejsc siedzących.
Jaki wybrać samochód 7-osobowy do 50 tys.?
Do używanych pojazdów 7-osobowych, które kupisz w cenie do 50 tys. złotych, należą m.in.: Citroen C4 Grand Picasso, Opel Zafira, Nissan Quashqai +2, Kia Sorento, Toyota Verso, Seat Alhambra, Volkswagen Touran, Toyota Prius+, Ford Galaxy.
Konkretna cena zależy od różnych czynników, w tym głównie rocznika, stanu technicznego i wyposażenia. Pamiętaj też, że zawsze możesz próbować negocjacji ceny z posiadaczem wozu.
Przeczytaj podobne wpisy

Oblicz składkę
już teraz
lub zadzwoń
(22) 444 44 23
pon. - pt. 8 - 20
